Ga direct naar
Inhoud

Bibberr ... stagebezoek!

vrijdag 18 februari 2011 Vandaag was het zover. Een belangrijke man kwam mijn stage keuren. Je hebt zulke keurmeesters of keurjuffrouws in allerlei vormen en maten. Dit jaar heb ik het getroffen, want het is een studie-loopbaanbegeleider die de positieve kanten benadert en verbeterpunten meegeeft, wat ons uiteraard geleerd wordt op de hogeschool.

Groep 8 stroomt binnen. "Ééééhhh… daar zit een man achter in de klas."

‘Ja, ik heb gezorgd voor bezoek en hij komt helemaal uit China!’ We werkten over China dus door de meiden werd hij eens grondig bestudeerd. "Echt juf, hij heeft helemaal geen spleetogen?" De ‘nieuwe man’ kreeg rode wangen. Ik zei: "Zo, ik wist niet dat jij iemand zo goed bekeek. Er zijn ook mensen in China die blank zijn en daar moet je toch respect voor tonen?"

Hard werken

Ik leg aan het begin van de les uit dat deze man, als gewone Nederlander, komt kijken hoe hard ze werken tijdens mijn les. Dit had effect! We hebben een mooie Bijbelleesles rondom ‘het gebed’ gehouden met open gesprekken. Op zulke momenten ervaar je de klik. Waarschuwingen waren op dat moment niet nodig. Je had ze allemaal in het vizier en ook dat ene ‘vervelende’ mannetje.

Mooie momenten

Om 12 uur hebben we als Zeeuwse Chinezen genoten van een door de klas georganiseerde Chinese maaltijd. Er was een wisselwerking tussen het kind en mij en nog mooier… De lijn mocht ook deze dag tijdens de Bijbelleesles doorgetrokken worden naar Boven! Ik hoop dat ook andere studenten zulke mooie momenten mogen hebben in jullie toekomende stages. Ook al heb je weleens een tegenslag, bij een open sfeer bereik je veel en ben ook jij een geschikte juf of meester. Laat wat van jezelf zien!

"Kijk terug naar de mooie momenten en op naar het mooie studentenleven wat weer voor je ligt."

Katinka Adriaanse, pabostudent

Labels

«Terug





Snelkoppelingen