Ga direct naar
Inhoud

Studenten terug na drie maanden internationaal

donderdag 10 maart 2011 09:58 De International Experience, het tweede gedeelte van de internationale minor, bracht 10 studenten PABO/LVO voor drie maanden in het buitenland. De studenten zaten verspreid over de wereld: Canada, Duitsland, Ethiopië, Verenigde Staten en Tsjaad. Tijdens deze buitenlandperiode verrichtten de studenten onderzoek en liepen zij stage.

Inmiddels zijn deze studenten terug en hebben zij hun ervaringen enthousiast gepresenteerd. Hieronder enkele reacties:

“Deze buitenlandervaring heeft…
…mij dichter bij God en Zijn Woord gebracht en heeft me daardoor stabieler gemaakt.”
…een belangrijke rol gespeeld in mijn ontwikkeling tot christelijke leerkracht.”
…me doen ervaren dat ik een gezegend en rijk mens ben.”

Hoe waardeer je de meerwaarde van het verblijf in het buitenland?
“Het heeft mijn kijk op Christelijk onderwijs nog meer veranderd. Het is niet een vanzelfsprekendheid in deze wereld.”
“Het zien van de armoede heeft mijn prioriteiten veranderd.”
“Het is zo goed om uit je comfortzone te gaan, en het grote ‘onbekende’ te ontdekken en te ontmoeten. Je bent meer op God en jezelf terug geworpen.”

Het lesgeven in een andere context is als bijzonder, leerzaam en leuk ervaren. De studenten zijn enthousiast over deze buitenlandervaring en hebben het erg gewaardeerd dat ze deze uitdaging aan konden gaan. Men geeft aan dat het van persoonlijke meerwaarde is geweest. Een oefening in geduld, het zelfstandig worden. Daarnaast geeft men aan geestelijk verrijkt te zijn. Deze International experience heeft inzicht gegeven in de eigen cultuur en in die van de ander. De studenten ronden nu hun vierdejaar af met de LIO. 

«Terug

Share |

Archief > 2012

mei

april

maart

februari

januari





Snelkoppelingen