Ga direct naar
Inhoud

Driestar Hogeschool ontvangt subsidie voor excellentie

dinsdag 29 september 2009 19:55 Minister Plasterk heeft eind september een subsidie van ruim 230.000 euro uitgereikt aan Driestar Hogeschool. Met dit geld ontwikkelt de hogeschool een honoursprogramma voor de pabo met als thema het meesterschap van de leraar.

Het programma kan worden gevolgd door derde en vierdejaars pabostudenten.

Het honoursprogramma vormt een leergemeenschap waarin studenten samen met en van elkaar intensief en diepgaand leren rond rijke inhouden. Betrokkenheid is een must. Er wordt gewerkt met een klein team van ervaren docenten die hun meesterschap op een excellent niveau beheersen. Door intensief bezig te zijn op de werkplek met praktijkgericht onderzoek, aangestuurd vanuit de lectoraten, gaat de student met andere ogen kijken naar het onderwijs.


Uitreiking van de cheque door minister Plasterk

Een honoursstudent maakt intensief kennis met de onderwijspraktijk. In de combinatie van werkplekleren, supervisie, intervisie, tutoraat en stage werkt hij aan een onderzoekende en kritische houding, openheid voor het opdoen van nieuwe (vreemde) ervaringen en conceptueel denkvermogen. Werkplekleren vindt plaats in een geselecteerde opleidingsschool. De invulling van het werkplekleren kan bestaan uit onderzoeks- of ontwikkelingsactiviteiten.

Het volgen van een honoursprogramma levert de student voorsprong op voor de instroom in een educatieve master van Driestar Hogeschool (Leren en Innoveren, Special educational Needs, Instructional leadership).

«Terug

Share |

Archief > 2012

mei

april

maart

februari

januari





Snelkoppelingen