Ga direct naar
Inhoud

Pabo van Driestar Hogeschool start studiejaar

dinsdag 30 augustus 2011 19:31 In de monumentale St. Janskerk in Gouda heeft Driestar Hogeschool vandaag officieel het nieuwe hogeschooljaar van de pabo geopend.

“Do hard things.’ Dat was het motto van de lezing van drs. L.N. Rottier, voorzitter van het college van bestuur, genoemd naar het gelijknamige boek van de bekende Amerikaanse tweeling Alex en Brett Harris. Rottier motiveerde de jongeren moeilijke dingen te doen, zich optimaal in te spannen en hun kwaliteiten in te zetten. “Je studietijd is de periode van voorbereiding op je beroep. Je legt de basis voor een heel werkzaam leven. Ontwikkelt je geest, verruim je horizon, leer vaardigheden, maak keuzen.”

De heer C.J.B. Ritmeester, manager van de pabo, blikt op de tijd waarin we leven. “Noorwegen, hongerend Afrika, Libië. Deze dingen vragen of we dat nu willen of niet onze aandacht. Ze brengen je bij de vraag, waar doe ik het allemaal voor?” Aan de hand van Jesaja 45 houdt Ritmeester de studenten voor “dat de Koning van de Kerk je vandaag roept om onder Zijn zegen een bijdrage te mogen leveren aan de komst van Zijn Koninkrijk”.

Bestuurslid W. Visser deed ten slotte een hartelijke oproep om via Vrienden van Radiance een christelijke school in Zhytomir te steunen.
De openingsbijeenkomst werd omlijst door zang en muziek.


Het pabo-2 koor met T.J. van Driel als dirigent en A. Blok als pianist

Aan de pabo (voltijd, deeltijd, duaal) starten 259 nieuwe studenten. De opleiding hbo-pedagogiek heeft 41 nieuwe studenten, ongeveer evenveel als vorig jaar. Voor de lerarenopleiding is het aantal nog niet bekend, omdat studenten zich tot eind september kunnen inschrijven.

«Terug

Share |

Archief > 2012

mei

april

maart

februari

januari





Snelkoppelingen