Ga direct naar
Inhoud

Tweede conferentie Sirius Carrousel

maandag 04 april 2011 10:20 Driestar Hogeschool en Hogeschool Edith Stein nodigen betrokkenen bij excellentieprogramma's van harte uit om deel te nemen aan de conferentie 'Practice what you teach. Excellentieprogramma’s in de pabo: over de noodzaak van een consistente aanpak in de hele onderwijsketen.'

Deze conferentie vindt plaats op 4 april 2011 bij Driestar Hogeschool, Burg. Jamessingel 2, 2803 PD Gouda. Tijd: 10.00 - 16.00 uur. Deelname aan de conferentie is geheel kosteloos; een lunch is inbegrepen.

Doel van de conferentie

Tijdens de conferentie willen we de dialoog opstarten tussen academische pabo’s en pabo’s met een excellentieprogramma. Wat zijn onderscheidende en wat verbindende, en vooral werkende, principes? De werkende principes worden vervolgens verbonden aan bestaande wetenschappelijke concepten rondom ‘excellentie’. Aan het eind van de dag trekken we hieruit algemene conclusies, waarmee de huidige aanpak van excellentieprogramma’s kan worden verrijkt.

Werkvormen en programma

Tijdens de conferentie zal gebruik worden gemaakt van de werkvormen ‘open spaceen ‘waarderend onderzoek’. Kenmerkend voor deze werkvormen is dat ze een actieve en betrokken rol van de deelnemers vragen.

Bij de werkvormen zullen de volgende personen optreden als facilitators:

  • Tom Oosterhuis, filmmaker, theatermaker en ontwerper van www.me-volution.net, een visie, werkwijze en e-portfolio op het gebied van zelfsturing in leren en ontwikkelen, en namens Hogeschool Edith Stein betrokken bij de organisatie van Practice what you teach
  • Dr. Karim Benammar, filosoof, gespecialiseerd in denktechnieken, van 2003-2007 lector ‘Reflectie op het handelen’ aan de Hogeschool van Amsterdam (zie voor meer informatie:  http://www.plethora.nl/nl)
  • Studenten van de excellentieprogramma’s van Hogeschool Edith Stein en Driestar Hogeschool

Het programma van de conferentie kunt u downloaden en bekijken.

Het Droste-effect in de praktijk gebracht

Rode draad door de conferentie is het belang van het Droste-effect bij het ontwerpen en uitvoeren van excellentieprogramma’s: een consistente aanpak in de hele onderwijsketen, van het ministerie via de onderwijsinstellingen tot de kinderen in de klas.

We doen daarom een dringend verzoek aan alle deelnemende onderwijsinstellingen, organisaties en overheidsorganen om medewerkers uit de hele onderwijsketen af te vaardigen naar de conferentie. Op die manier worden de Droste-principes al tijdens de conferentie in de praktijk gebracht.

Wetenschappelijke verdieping

Drie personen, met elk hun eigen expertisegebied, zullen aan de conferentie hun medewerking verlenen.

  • Dr. Ellen van den Berg, lector ‘Rich media en teacher learning’, Hogeschool Edith Stein
  • Dr. Bram de Muynck, lector ‘Onderwijs en Identiteit’, Driestar Hogeschool
  • Drs. Ferry de Rijcke, voormalig coördinerend inspecteur hoger onderwijs en nationaal en internationaal actief op het gebied van onderwijsinnovatie en ICT.

Zij zullen gezamenlijk de opbrengsten van de ‘open space’ verbinden met wetenschappelijke inzichten en dit in de vorm van een college aan de deelnemers presenteren.

Aanmelden

Voor 25 maart 2011 via het digitale aanmeldformulier.

Labels
Agenda - Hogeschool

«Terug

Share |




Snelkoppelingen