- Startdatum 1 sep 2021
- Studieduur 4 jaar
- Niveau Bachelor (hbo)
- Vorm Duaal
- Studiebelasting 1680 uur
Als leraar voorgezet onderwijs geschiedenis ben je een liefhebber van de geschiedenis en heb je een hart voor leerlingen. Het lijkt je een mooie uitdaging om hen te laten zien wat je van de lessen uit de geschiedenis kunt leren.
In deze tweedegraads lerarenopleiding verdiep je je grondig in de geschiedenis, vanaf de Oudheid tot het heden. Je besteed aandacht aan de grote lijnen in de geschiedenis, maar ook aan hoe er in de loop van de geschiedenis verschillend over gebeurtenissen werd gedacht. Je bestudeert de visie vanuit de protestants-christelijke hoek, maar ook die van andere levensbeschouwingen.
In vakken als apologetiek en christelijke geschiedbeschouwing bespreken we hoe je als christelijke geschiedenisleraar je plaats bepaalt in deze wereld. Natuurlijk bereiden we je ook voor op het leraarschap. Wat is een goede leraar? En hoe kun jij dat worden?