Bedankt voor je aanmelding voor Studium Generale!

Hartelijk dank voor je aanmelding voor de lezing van Studium Generale. Je ontvangt een bevestiging in jouw mailbox.

Bekijk het volledige programma van Studium Generale

Op woensdag 17 juni 2026 is er een interessante lezing van prof. dr. Bart Wallet in Gouda met als titel: Van wie is het Beloofde Land? Je bent van harte welkom om deze lezing bij te wonen.

Lees meer en meld je aan

Hoe werkte de erfenis van het puritanisme in de 19e eeuw en daarna door – in Engeland, maar ook in Nederland? Geschriften van de personen die in deze cursus aan de orde komen worden tot de dag van vandaag ook in ons land vertaald, uitgegeven en gelezen.

Het is verrijkend en inspirerend om te zien hoe zij vanuit de puriteinse traditie hun eigen accenten leggen, hoe ze voor velen zielenvoedsel bieden, en welke betekenis ze kunnen hebben voor leven en werken uit het geloof van mensen in de 21e eeuw.

In de wintercursus van de SSNR ‘Verlaat niet wat Uw hand begon’. Doorwerking van het puritanisme in de 19e eeuw en daarna word je meegenomen in deze geschriften en personen.

Lees meer
In gesprek met de VVD over grenzen aan de onderwijsvrijheid

Het is in september een jaar geleden dat er opschudding ontstond over het burgerschapsonderwijs zoals dat wordt gegeven aan islamitische en reformatorische basisscholen. Volgens veelbesproken Nieuwsuur-uitzendingen bevat dit religieus getinte burgerschapsonderwijs dubbele boodschappen die geen recht doen aan de basiswaarden van de democratie. In de Tweede Kamer leidde dat tot een motie, ingediend door VVD-kamerlid Arend Kisteman, die begin december ook daadwerkelijk door de Kamer werd aanvaard.

Tijdens de Studium-Generale-avond van donderdag 12 november is Arend Kisteman zelf bij ons. In een vraaggesprek met Peter van Olst geeft hij zijn opvatting over verschillende vragen. Ook is er gelegenheid voor de aanwezigen om aan het gesprek deel te nemen. Wees erbij; dit is de gelegenheid om niet over elkaar, maar met elkaar te praten over de vrijheid van onderwijs. Lees meer
Lezen, dat leren kinderen wel op school, toch…? Natuurlijk! Maar uit onderzoek blijkt keer op keer dat niet de school, maar de ouders/verzorgers de spil zijn in de leesopvoeding van hun kinderen. Hoe doe je dat eigenlijk, goed lezen met je (opgroeiende) (klein)kind? Waar vind je eigenlijk geschikte boeken, en hoe zorg je in tijden van ontlezing voor de rust en tijd voor een goed gesprek over een boek?

Deze interactieve Studium Generale-avond over leesopvoeding wordt verzorgd door het lectoraat Geletterdheid van Driestar hogeschool. Lector Janneke de Jong-Slagman en docent-onderzoekers Tineke Boele en Peter Dijkstra denken met je na over belemmeringen én kansen van het samen lezen met kinderen. Lees meer

Meer Studium Generale-lezingen

Studium Generale van Driestar hogeschool organiseert meerdere lezingen over actuele christelijke thema's.

Lees meer over Studium Generale