14 oktober 2026

Studenten Engels presenteren Vakdidactisch Eindwerk op conferentie in Italië

Deze week presenteren twee recent afgestudeerde studenten van de lerarenopleiding Engels hun onderzoek op de internationale TBLT-conference in Siena (Italië). Op deze conferentie delen onderzoekers van over de hele wereld de nieuwste inzichten op het gebied van taalonderwijs (TBLT staat voor Task-Based Language Teaching, een vorm van sterk communicatief taalonderwijs). Het gaat doorgaans om bijdragen van gerenommeerde onderzoekers en promovendi. Het is dan ook bijzonder dat de onderzoeken van deze alumni zijn geselecteerd.

AI als hulpmiddel voor taalonderwijs
Voor haar Vakdidactisch Eindwerk Onderzoekend Vermogen onderzocht Maayke Heijboer hoe AI kan bijdragen aan effectievere lessen Engels in de onderbouw van het voortgezet onderwijs (begeleider Cornée van der Wind). In haar onderzoek keek zij naar de manier waarop AI ingezet kan worden om leerlingen beter te ondersteunen bij het leren van de Engelse taal. 

Didactische Diamant voor taalverwering
Voor het ontwikkelen van een lessenserie over Native Americans voor brugklasleerlingen gebruikte Maria de Visser de Didactische Diamant (begeleider Piet Murre). Door deze lessen kregen de leerlingen meer begrip voor andere culturen. Het onderzoek liet daarnaast zien dat hun woordenschat groeide, een belangrijk aspect van taalverwerving. 

Professionele ontwikkeling
Met hun presentaties voegen Maayke en Maria zich bij een groeiende groep studenten en alumni Engels die de afgelopen jaren hun onderzoek mochten presenteren op nationale en internationale congressen. De opzet van het Vakdidactisch Eindwerk, waarbij groei in leraarschap, diepgang en onderzoekend vermogen gefaciliteerd worden, blijkt dus ook wat dit betreft vruchten af te werpen.